Wyprawka dla szczeniaka: Kluczowe elementy na udany start z nowym pupilem, szczenięciem

Kategorie: Psy |
Komentarze: 0

Witajcie miłośnicy psów i przyszli opiekunowie szczeniaków! 

Jeśli właśnie wprowadzasz do swojego domu małego, puszystego kłębuszka radości, (małego szczeniaka) to z pewnością jesteś podekscytowany i pełen miłości. Na pewno jesteś gotowy do zapewnienia mu najlepszego startu w nowym miejscu. Pierwsze chwile w nieznanym otoczeniu do dla szczenięcia duży stres. Dlatego, aby ułatwić mu aklimatyzację i zapewnić poczucie bezpieczeństwa, należy starannie przygotować się na przybycie nowego domownika. Jednym z kluczowych kroków na drodze do udanej relacji ze swoim czworonożnym przyjacielem jest przygotowanie odpowiedniej wyprawki. Nasz sklep zoologiczny Bokser-Zoo poniższym artykule pomoże Ci zrozumieć, co powinno znaleźć się w wyprawce dla szczeniaka.

1. Żywienie, dieta:
Szczenięta z natury mają bardzo duży apetyt. W ważnym okresie wzrostu ich zapotrzebowanie na energię jest wysokie, jednak nie należy ich przekarmiać, gdy domagają się jedzenia. Szczeniak potrzebuje odpowiedniej i zrównoważonej diety, aby prawidłowo się rozwijać.  Główną rolą diety dla szczeniaka jest zapewnienie organizmowi wszystkich składników pokarmowych niezbędnych do prawidłowego wzrostu. W okresie odsadzania układ pokarmowy szczeniąt jest jeszcze słabo rozwinięty, między innymi ze względu na niską wydajność enzymów trawiennych, która wzrasta wraz z dojrzewaniem psa. W wyprawce powinna znaleźć się wysokiej jakości pełnoporcjowa karma dla szczeniąt (karma sucha oraz mokra), dostosowana do ich wieku, wielkości, rasy i szczególnych potrzeb. Dodatkowo, nie zapomnij o miskach na jedzenie oraz świeżą wodę. Wybierz miski o odpowiedniej wielkości, łatwe do czyszczenia i odporne na przewracanie.

Pamiętaj, nie dokarmiaj szczenięcia resztkami ze stołu i przestrzegaj zalecanego dawkowania karmy! Prawidłowe żywienie szczenięcia w okresie wzrostu zapewnia mu rozwój w harmonii, a także sprzyja zdrowiu i dobrej kondycji w dorosłym życiu. Żywienie odgrywa kluczową rolę we wzmacnianiu naturalnych sił obronnych organizmu. 

2. Legowisko i koce:
Komfortowe miejsce do spania jest niezwykle ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia szczenięcia. Już od pierwszego dnia warto zachęcać szczenię do korzystania z własnego legowiska, które powinno zapewniać mu poczucie bezpieczeństwa oraz komfort. Wybierz miękkie posłanie lub materac, które da mu także ciepło i wygodę oraz umieść je w spokojnym miejscu, w którym nie będzie narażony na bodźce mogące zakłócać mu zdrowy, głęboki sen. Koce mogą być równie przydatne, jako dodatkowa warstwa ochronna na meble.

3. Zabawki:
Każdy szczeniak jest pełen energii i ciekawości, dlatego odpowiednie zabawki są nieodzownym elementem wyprawki. Wybierz zabawki dostosowane do jego wielkości (wielkości pyszczka) i wieku pupila np. takie jak gryzaki, pluszowe misie, piłki do aportowania czy interaktywne zabawki z ukrytymi przysmakami. Zabawki nie tylko dostarczą rozrywki, ale także pomogą w rozwijaniu zdolności intelektualnych Twojego psa.

4. Obroża, szelki, smycz i adresówka:
Bezpieczeństwo pupila na spacerze to priorytet. Najlepiej zakupić obrożę lub szelki dostosowane do obecnej wielkości szczenięcia. Warto przymocować do niej identyfikacyjną adresówkę z Twoimi danymi kontaktowymi, którą możesz wygrawerować w naszym sklepie zoologicznym. Dobra smycz to podstawa na spacery i treningi posłuszeństwa, która może posłużyć Wam na lata. 

5. Produkty do pielęgnacji:
Warto zadbać o higienę i pielęgnację szczeniaka od samego początku. W wyprawce powinny znaleźć się specjalne szampony i odżywki dla szczeniąt, miękka szczotka do sierści i włosów, a także akcesoria do pielęgnacji pazurków czy zębów.

6. Kuweta lub maty/podkłady do nauki czystości:
Szczenię, które właśnie przybyło do nowego domu zazwyczaj nie umie jeszcze zachować czystości. Dlatego, aby nauczyć szczeniaka do załatwiania się w odpowiednich miejscach, warto zaopatrzyć się w kuwetę lub podkłady higieniczne, które ułatwią proces nauki czystości. Staraj się często i regularnie wyprowadzać szczenię na zewnątrz (najlepiej po każdym posiłku, drzemce lub zabawie) rano i wieczorem. Nagradzaj pieska za każdym razem, gdy załatwi się we właściwym miejscu. Jeśli przydarzy mu się „wypadek”, nie karaj go i nie krzycz, tylko szybko posprzątaj. Szczenięta podobnie jak dzieci, nie posiadają jeszcze pełnej kontroli nad swoimi potrzebami fizjologicznymi. 

7. Pojemnik na przysmaki:
Przekąski i smakołyki to nie tylko sposób na motywowanie i nagradzanie psiaka podczas nauki sztuczek czy treningów, ale także świetny sposób na budowanie relacji. Wybierz pojemnik na przysmaki, który utrzyma je świeże i zachowa ich aromat. Jednak nie przesadzaj z częstotliwością dawania psu przysmaków.

8. Akcesoria do podróży:
Jeśli planujesz podróże ze swoim szczeniakiem, pomyśl o akcesoriach do podróży, takich jak przenośna miska na wodę i jedzenie, mata podróżna, apteczka z niezbędnymi rzeczami dla psa oraz specjalny pas do samochodu.

9. Książki i poradniki:
Odpowiedzialna opieka nad szczeniakiem to nauka na każdym etapie. Warto zaopatrzyć się w książki lub poradniki dotyczące wychowania, szkolenia i opieki nad psami, aby zapewnić swojemu pupilkowi jak najlepsze warunki.

10. Miłość i cierpliwość:
Najważniejsze elementy wyprawki, których nie da się kupić w sklepie to miłość, cierpliwość, zaangażowanie i odpowiednia edukacja. To fundamenty trwałej i szczęśliwej relacji ze szczeniakiem. Pamiętaj, że każdy pies, każde szczenię jest wyjątkowe, więc obserwuj jego potrzeby i dostosowuj się do nich.

W sklepie zoologicznym Bokser-Zoo znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby zapewnić swojemu nowemu przyjacielowi doskonały start. Pamiętaj, że dobra wyprawka to inwestycja w zdrowie, szczęście i harmonijną więź z Twoim pupilem, która przełoży się na kolejne wspólne lata, życia razem. Niech ta podróż pełna radości oraz przygód będzie początkiem niezapomnianej relacji i więzi, pomiędzy psem, a człowiekiem!

Gdzie potrzeby Twojego zwierzęcia są naszym priorytetem – Bokser-Zoo!

Zostaw komentarz
Twój komentarz został wysłany pomyślnie. Dzięki za komentarz!
Captcha
Ostatnio na Blogu
Loading...